Pulčín 43
Pulčín 43

Výlety a zábava

Vesnička Pulčín (místními nazývána Pulčiny) má význačnou polohu. Leží v jižní části Beskyd a začíná tu hřeben Javorníků. Na dohled je další chráněná krajinná oblast: Bilé Karpaty.

Přímo ve vesničce je Informační centrum Pulčín, kde si můžete zakoupit turistické známky a další upomínkové předměty. Snad nejkrásnější výlet v okolí k Pulčínským skalám je rovněž hned na dosah. Kousek nad Pulčínem směrem na severovýchod narazíte na vyhlídkové místo se srdcovou lavičkou, ze kterého se naskýtá nejlepší panorama okolí.

Na jih pak vedou naučná stezka Pulčínská cesta a Stezka Českem, kde na vás také čekají nádherné daleké výhledy a parádně si je užijí i cyklisté. Když budete mít štěstí, zahlédnete i stáda krav pasoucí se na rozlehlých loukách.

Zajímavosti v širším okolí

Čertovy skály - 5 km

Pověstmi opředená skalní lavice vysoká místy až 25 metrů. Toto místo si oblíbili nejen turisté, ale i mnozí horolezci.

Rozhledna Čubův kopec - 8 km

Malebná dřevěná rozhledna vysoká 18 metrů v těsné blízkosti slovenských hranic.

Rozhledna Čubův kopec

Rozhledna Vartovna - 17 km

Spirálová 37 metrů vysoká rozhledna poskytuje výhled až na Velkou Fatru. Bývá ji přezdíváno Valašská Eiffelovka.

Městské lázně Vsetín - 19 km

Krytý bazén s tobogánem, dětským brouzdalištěm a relaxačním bazénem. Přes léto je otevřeno i venkovní koupaliště.

Ski centrum Kohútka - 34 km

Lyžařské středisko s umělým zasněžováním, lanovkou, několika vleky a více než 6 km sjezdovek.

Dále je možné obdivovat mechanický pohyblivý betlém ze dřeva v Horním Lidči (6 km) a třeba také neobvyklé Lačnovské skály (10 km). Nejbližší koupaliště jsou ve Valašské Senici (6 km) a ve Zděchově (7 km). Ani Luhačovické lázně nejsou až tak vzdálené (40 km).

V zimě bývá pro běžkaře upravena spousta běžeckých tras v okolí. Ze sjezdovek jsou nejblíže ve Francově Lhotě (4 km), Lidečku (5 km) a Lužné (7 km).